|  Wyjście z Archiwum  |

Tytuł - Co nowego - Reforma prawna - URT - Akty prawne - Ważne adresy - Fundacja
Artykuły wybrane - Strony miesiąca - Listy o telekomunikacji


Radiodyfuzja | Radiokomunikacja | TVkablowa | Telefonia | Inne działy
| Streszczenia | XXX ? |

LISTY   O   TELEKOMUNIKACJI

Witryna tematyczna Krzysztofa Gajewskiego

telex@lo.pl

W szczególnie trudnych i skomplikowanych przypadkach techniczno prawnych
Strona w aktualizacji od 20 do 30 września

ADRESACI: Koncesjonariusze i Operatorzy stacji nadawczych radiodyfuzyjnych UKF,
Operatorzy telewizji kablowej , Operatorzy stacji radiokomunikacyjnych RRL ,
Producenci sprzętu telekomunikacyjnego i inni uzależnieni
nawet chwilowo od prawa telekomunikacyjnego

Streszczenia

Czerwiec ' 2000
List 11     Cień elektromagnetyczny - w trakcie wpisu.


LUTY ' 2000
List 7     O zakłóceniach w pracy licznika tzw. teletaksy .

STYCZEŃ ' 2000
List 6     Wymogi prawne na emisje info-reklam w sieci Tvk.

GRUDZIEŃ ' 99
List 5     O stanie prawnym nowych technik komunikacyjnych i E-commerce.


LISTOPAD ' 99
List 4     O likwidacji anteny zbiorczej przez administrację budynków.

PAŹDZIERNIK ' 99
List 3     W sprawie nakazu zdjęcia anteny CB, wydanego przez administrację.

WRZESIEŃ ' 99
List 2     O zakłóceniach w telefonach przez urządzenia CB.

SIERPIEŃ ' 99
Planowana i zapowiadana przerwa wakacyjna

LIPIEC ' 99
List 1     W sprawie zezwolenia na używanie nadajnika radiofonicznego UKF.


Radiodyfuzja

LISTOPAD ' 99 /List 4

List w sprawie likwidacji anteny zbiorczej


W tej sprawie piszą użytkownicy mieszkań własnościowych i lokatorskich, w budynkach spółdzielczych, komunalnych i innych, skarżąc się że ich Zarządcy po zawarciu umów z telewizją kablową tzw. TVK, likwidują anteny zbiorcze tzw. AIZ, co zmusza lokatorów do zawierania umów z TVK, żądającą znacznie wyższych opłat za ekwiwalent sygnałów uzyskiwanych kiedyś z AIZ. Alternatywą jest antena pokojowa nie gwarantująca poprawnego odbioru lokalnych sygnałów RTV.

Odpowiedź na list.

Zarządcy zmieniając samowolnie warunki najmu, przekazują swój ustawowy obowiązek na rzecz TVK, co stanowi rażące naruszenie prawa i może być przedmiotem odwołania, przykład poniżej.

Telex

Imie i Nazwisko
Adres nadawcy

Do Administracji Mieszkań
w miejscowości................

ODWOŁANIE

Od decyzji Dyrektora Administracji Mieszkań w..................
z dnia...............w sprawie likwidacji anteny zbiorczej

Niniejszym składam odwołanie od decyzji zarzucając jej naruszenie:

  1. Art.9 ust.1 ustawy z dnia 2 lipca 1994r o najmie lokali mieszkalnych i dodatkach mieszkaniowych (Dz. U. z 1998r. Nr 120, poz.787 i Nr 162, poz. 1119) gdyż nie zapewniono sprawnego działania anteny zbiorczej.

  2. Art.9 ust.3 ustawy jw. gdyż zamiast dokonania naprawy anteny zbiorczej, dokonano jej likwidacji.

  3. Art.10 - 16 kpa. poprzez pozbawienie mnie możności udziału w postępowaniu i co za tym idzie możności wypowiedzenia się co do koncepcji przyjętego rozwiązania, zmiany umowy najmu.

Wskazując na stwierdzone uchybienia wnoszę o uchylenie i zmianę zaskarżonej decyzji.

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia.............DyrektorAdministracji Mieszkań w...............................powiadomił mnie o likwidacji AIZ, zaprzestaniu pobierania opłat za antenę zbiorczą, proponując korzystanie z sieci telewizji kablowej na podstawie indywidualnej umowy z operatorem TVK.

Takie rozwiązanie prawne stanowi samowolną zmianę warunków najmu i jest sprzeczne z art. 9 ustawy jw. gdyż przekazuje ustawowy obowiązek na osoby trzecie, zmusza mnie do zawierania dodatkowej umowy, naraża na większe koszty, stratę czasu i inne dolegliwości, za które odszkodowanie może być przedmiotem oddzielnego postępowania cywilno prawnego.

Likwidacja anteny zbiorczej, zamiast jej remontu jest faktem bezspornym wynikającym z zaskarżonej decyzji.

Administracja chcąc zmniejszyć koszty eksploatacji budynku, w wyniku likwidacji AIZ, mogła zlecić dowolnej firmie dostawę sygnału, będącego ekwiwalentem sygnału AIZ, dla lokatorów nie wyrażających zgody na zawieranie umów z operatorem TVK. Administracja za tą usługę powinna rozliczać się z tą firmą bez zmian warunków najmu, zmieniając jedynie lokatorom opłatę za AIZ. Likwidując AIZ, administracja nie tylko naruszyła prawo, ale ustanowiła monopol jednej TVK, działając wbrew interesom lokatorów,   których powinna bronić.

Zwracam uwagę że stosunek administracji rządowej do funkcjonowania AIZ został wyraźnie określony w § 56 Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z dnia 14 grudnia 1994r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. (Dz. U. z 1999r. Nr 15, poz.140)

Mając powyższe na względzie wnoszę, jak na wstępie.



LIPIEC ' 99 /List 1

List w sprawie zezwolenia na używanie stacji radiofonicznej UKF.

Posiadam koncesje na używanie stacji radiofonicznej UKF w paśmie OIRT, w którym można pracować tylko do 31.XII.1999r. Nie widząc możliwości uzyskania koncesji na pasmo CCIR wycofuje się po 1999r z tej działalności. Ostatnio otrzymałem od PAR-u wezwanie a potem upomnienie o grożącej mi grzywnie za niedostarczenie dokumentów niezbędnych do uzyskania zezwolenia na mój nadajnik. Załatwienie tych dokumentów jest praco i kosztochłonne. W Art. 4. ust.5 ustawy o łączności wyczytałem: “ Działalność w dziedzinie telekomunikacji wykonują: podmioty, które otrzymały koncesje lub zezwolenie w zakresie objętym koncesją lub zezwoleniem”. W koncesji mam napisane że mam załatwić zezwolenie, ale przecież ustawa jest ważniejsza, a urzędnik mógł się pomylić. Od znajomego kierownika pracującego w TP S.A dowiedziałem się że oni żadnych zezwoleń z PAR-u nie posiadają, a to świadczy o braku równości wobec prawa. Napisałem odwołanie do Ministra Łączności ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii.

Czy jest gdzieś jakaś inna podstawa prawna zmuszająca mnie do załatwiania tego zezwolenia gdyż PAR powołuje się na Art.4 ustawy o łączności a ja tam widzę wyraźnie “ koncesję lub zezwolenie ” gdyby zamiast “lub” było “i” to bym nie miał wątpliwości, a tak mam i proszę o wyrażenie swej opinii.

Odpowiedź na list w sprawie zezwolenia.

Ustawa o łączności z 1990r nie jest doskonała, a w ostatnich dwóch latach była nowelizowana co kwartał. W ustawie nie można “lub” zastąpić przez “ i ” gdyż istnieje duża grupa podmiotów posiadających jedynie zezwolenie, np. użytkownicy CB. Ostateczną decyzję wydać może jedynie Najwyższy Sąd Administracyjny, a dla prawników kierujących się suchą literą prawa to “lub” powinno ostatecznie zaważyć. Postanowienia zawarte w koncesji nie mogą być sprzeczne z ustawą gdyż ta jest aktem prawnym wyższej rangi.

Sprawę uzyskiwania zezwoleń regulował § 5,ust.3 Rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 2 czerwca 1993 r (Dz.U.Nr 52, poz. 244), w którym jest mowa o przekazywaniu przez KRRiT, danych wnioskodawcy do MŁ w celu uzyskania zezwolenia. Zapis ten został anulowany w wyniku nowelizacji rozporządzenia dn.4.06.98r (Dz.U. Nr 82, poz.532)

Urzędnik w KRRiT wydając Panu koncesję przed wymienioną wyżej datą powinien sam załatwić sprawę zezwolenia a nie cedować ten obowiązek na Pana gdyż Pan z tego obowiązku jest zwolniony ustawowo przez to “lub”. Pańskie odwołanie skierowane do Ministra Łączności będzie kłopotliwe i dla Ministra i dla KRRiT z zrozumiałych względów. Z uwagi na możliwość uzyskania w dalszym trybie odwoławczym korzystnego dla Pana wyroku w NSA, który będzie wiążący dla całego resortu, Pana odwołanie może pozostać w ogóle bez odpowiedzi. Odwołanie w takiej sprawie wstrzymuje działania PAR-u, a więc osiągnie Pan cel jakim jest minimalizacja kosztów.

TeLex

Radiokomunikacja

PAŻDZIERNIK ' 99 / List 3

List w sprawie nakazu demontażu anteny CB.

Mam ważne zewolenie CB oraz przed laty administracja wyraziła swą zgodę na założenie anteny CB. Złośliwy sąsiad z którym moja żona ma zatarg zebrał pare podpisów i wymógł na administracji pismo nakazujące mi zdemontowanie anteny. W PAR powiedzieli mi że jest to sprawa cywilno prawna między mną a administracją, a PAR nie jest stroną w tym sporze. Proszę o radę, czy jest jakiś sposób załatwienia tej sprawy ?

Odpowiedź na list
Administracja nie ma racji. Proszę skorzystać z załączonego wzoru odwołania.

TeLex


Imię i Nazwisko
Adres nadawcy

Administracja Rejonowa     
Mieszkań w....................     



ODWOŁANIE


Odwołując się od decyzji z dnia...........1999r nakazującej zdemontowanie mojej anteny "CB radio" z powodu jej samowolnego montażu, informuję że zarzut ten jest bezzasadny gdyż posiadam takie zezwolenie wydane przed laty w dniu............1990r. Dowód, kserokopia pisma w załączeniu.

Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964r Kodeks Cywilny (Dz.U. z 1964r. Nr.16, poz.93 ze zmianami) podaje w Art.684 (między innymi) "...Najemca może założyć w najętym lokalu.......telefon, radio i inne podobne urządzenia, chyba że sposób ich założenia sprzeciwia się obowiązującym przepisom albo zagraża bezpieczeństwu nieruchomości". Niniejszy artykuł pozwala dochodzić mi należnych praw w Sądzie z jednoczesnym żądaniem pokrycia wyrządzonych szkód za bezpodstawne i bezprawne działania.

W wypadku podejrzeń że moje urządzenia są zainstalowane w sposób niezgodny z przepisami i powodują np. zakłócenia należy mi to udowodnić. Instytucją uprawnioną z urzędu do orzekania w takich wypadkach jest PAR, i do niego ewentualni poszkodowani winni imiennie zgłaszać swoje pretensje. Nie mając dowodu mojej winy nie można mnie bezkarnie oskarżać.

W zakończeniu proszę o wydanie postanowienia uchylającego decyzję Administracji, gdyż w przeciwnym wypadku z dużą przykrością będę dochodził swych praw Sądownie, żądając pokrycia wszystkich poniesionych kosztów, łącznie z kosztami zlecenia napisania niniejszego odwołania.

Załącznik. Kopia pozwolenia 1szt.

Z poważaniem         


TVkablowa

STYCZEŃ ' 2000 / List 6

Wymogi prawne na emisje info-reklam w sieci Tvk
Jakie są wymogi prawne dotyczące utworzenia i emisji planszowego kanału informacyjno-reklamowego w sieci kablowej. Czy mogę w nim puszczać krótkie (do 10s.) animacje komputerowe ?
Odpowiedź na list od    reszta@box43.gnet.pl

Proponuje wysłać na adres KRRiT do Samodzielnego Wydziału Nadawców Kablowych nastepujące pismo.  " Czy wymaga rejestracji nadawanie, w jednym z kanałów sieci kablowej, reklam i przekazów tekstowych zawierających komunikaty organizacyjne związane z pracą mojej sieci.    Brak odpowiedzi w ustawowym terminie traktuję jako brak wymogu rejestracji."
Telefonując do tego Wydziału (vide-Ważne adresy), uzyska Pan raczej odpowiedź że nie jest wymagana rejestracja. To raczej wynika z tego jak Pan zostanie zrozumiany i jakich będzie Pan używał słów i określeń. Ustawa o radiofonii i telewizji w art.4, ust 4,5,6,9 definuje program, audycję, reklamę i przekaz tekstowy.   Animacja jest ukryta w reklamie a plansza w przekazie tekstowym.   Art.19, ust.2 zawiera pułapkę którą mogą wykorzystać kontrolerzy. Wydobycie się z niej jest możliwe ale będzie wymagało więcej pisania niż zawiera proponowany asekuracyjny tekst mojej porady. Nasze prawo jest zawiłe i stwarza wiele możliwości interpretacji a Pana pytanie zmierza do uniknięcia opłaty za wpis do rejestru o czym mowa w art.42, ust.1, ustawy o radiofonii i telewizji. Dowód nadania i kopia listu jest jedyną Pana obroną przed osobami chcącymi zrobić Panu tzw. "KuKu", dlatego należy je pieczołowicie przechowywać. Przy najbliższej kontroli należy dopilnować aby uwaga o tym znalazła się w protokóle z kontroli sieci tvk. Jest Pan wtedy podwójnie ubezpieczony i nie można Pana ukarać a jedynie dać swoją interpretację prawa, od której ma Pan prawo się odwołać a do czasu załatwienia odwołania może Pan nadawać. W wypadku otrzymania z KRRiT pozytywnej dla Pana odpowiedzi, proszę o informację.

TeLex

GRUDZIEŃ ' 99 / List 5

Pytanie o stan prawny nowych technik komunikacyjnych i E-commerce.

Jaki jest aktualny stan prawny technik komunikacyjnych MMDS i LMDS oraz E-commerce ?

Odpowiedź na list

Zestaw załączników nr 2-50 w sprawie wymagań technicznych, wymienianych w Rozporządzeniu Ministra Łączności z dnia 4.IX.1997r, nie wymienia tych technik, a więc uzyskanie zezwolenia na coś czego nie ma jest niemożliwe, a użycie urządzeń nadawczych -bez względu na moc przy f większej niż 800MHz- bez zezwolenia jest karalne. Tabela przeznaczeń czestotliwości stanowiąca załącznik do Rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 9.I.1997r nie przewiduje zakresów dla tych technik.
Odpowiedź umieściłem w dziale TVK gdyż techniki te są określane w USA jako telewizja kablowa bez kabla, a informacje o nich znalazłem pod adresem:
http://www.man.torun.pl/pub/doc/usenet/rec.answers/wireless-cable

Tam gdzie niema zakazów życie może wyprzedzać przepisy. Istnieje w sprzedaży pakiet "e-biznes" firmy Optimus umożliwiający sprzedaż w Internecie przy braku regulacji prawnych. W sejmie jest przygotowywana ustawa o umowach zawieranych poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość, która precyzuje warunki ich zawierania, odstąpienia od nich lub ich unieważnienia. Wymieniona ustawa będzie regulatorem wszelkich problemów E-commerce.

TeLex

Czekając na Wasze listy, polecam artykuł - przepis, "Jak walczyć z piracką telewizją kablową", w dziale TVkablowa, na stronie, Artykuły wybrane


Telefonia

LUTY ' 2000 / List 7

O zakłóceniach w pracy licznika tzw. teletaksy .

BOK TP S.A. w Poznaniu przyznał mi teletakse. Kupiony licznik "JABEL" (z homologacją) nie nalicza impulsów. Licznik zbadany w serwisach: TP S.A. i prywatnym, oceniono na dobry. Po kilkakrotnych wizytach konserwatora licznik działał nie dłużej niż jeden dzień. Ostatnio konserwator stwierdził że nie wie co jest a nawet jak będzie działać przy rozmowach telefonicznych to nie będzie działać przy połączeniu z internetem. Jak mam walczyć o przyznaną mi usługę ?

Odpowiedź na list od   jomarserwis@poczta.onet.pl

Licznik nie działa bo jest nieodpowiedni kształt impulsu który ma go przestawić. Winna może być centrala, linia lub urządzenie włączające się na linię. Należy złożyć reklamację do TP S.A. na piśmie a jej kopie wysłać do poznańskiego oddziału PITiP (vide Ważne adresy) gdyż on sprawuje kontrolę nad TP S.A. Należy uzyskać potwierdzenie złożonej reklamacji, na kopii w wypadku składania osobiście lub przy pomocy tzw. potwierdzenia dostawy przesyłki. Oczekuję informacji jaki był skutek tej porady i życzę sukcesu w tej potyczce.

TeLex

Imię i Nazwisko
Adres nadawcy

Telekomunikacja Polska S.A.     
Rejon Telekomunikacji..........     



REKLAMACJA


Na postawie § 2 ust.2, pkt.2 Rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 28 maja 1996r. (Dz.U.Nr.64 z 1996r, poz.309) składam reklamację dotyczącą utrudnień w korzystaniu z usług telekomunikacyjnych , polegających na zakłócaniu a raczej na niedziałaniu mojego licznika teletaksy.

Aparat będący w moim posiadaniu typ....................................Nr.............................................
posiada ważne świadectwo homologacji.................................wydane przez Ministra Łączności

Licznik będący w moim posiadaniu typ....................................Nr.............................................
posiada ważne świadectwo homologacji.................................wydane przez Ministra Łączności i był badany w serwisie TP S.A.

Zjawisko którego jestem ofiarą, polega na niewłaściwym kształcie impulsu z winy centrali, lini, lub podłączanych urządzeń. Upłynęło wiele czasu aby rozwiązać ten problem, tym bardziej że TP S.A utrzymuje, także z mojego abonamentu, Centrum Badawczo Rozwojowe Zakład Informacji Naukowo-Technicznej w Warszawie przy ulicy Grochowskiej 341, którego personel może udzielić Wam konsultacji. Istnieje jeszcze PITiP.

W tej sytuacji uważam że służby TP S.A. odpowiedzialne za rozwój techniczny i sprawy kompatybilności, zaniedbały działania na tym odcinku prac i żądam dostarczenia usługi należytej jakości o parametrach odpowiadających normom technicznym, a do czasu rozwiązania tego problemu proponuję w charakterze odszkodowania zniżkę............% , lub całkowite zwolnienie z opłaty abonamentu.

Jednocześnie zwracam uwagę że sprawa opisanych zakłóceń pracy licznika ciągnie się od dnia.........i jestem gotowy dochodzić swoich roszczeń (zgodnie z § 6.3 cytowanego na wstępie rozporządzenia) w postępowaniu sądowym. Po upływie 30 dni od złożenia niniejszej reklamacji, w wypadku braku pozytywnych reakcji, uruchomię wszystkie możliwe nękające procedury odwoławcze, zażądam protokółów pomiarów lini, kształtu impulsu, łącznie z nagłośnieniem tej sprawy w prasie, Internecie i powiadomieniem Waszych potencjalnych strategicznych inwestorów o Waszej kondycji technicznej.

Z   poważaniem , wierzący w     
szybkie załatwienie   sprawy     

Do wiadomości:
1.) Państwowa Inspekcja Telekomunikacji i Poczty w
miasto ulica z Ważne adresy
2.) Urząd Ochrony Konsumenta w
Warszawie Pl. Powstańców 1.


WRZESIEŃ ' 99 / List 2

List w sprawie zakłóceń w telefonie, powodowanych przez nadajnik sąsiada.

W czasie gdy mój sąsiad prowadzi rozmowy przy pomocy swojego nadajnika CB, wszystkie jego rozmowy słyszę w telefonie. Przyzwyczaiłam się do tego i nie korzystam z telefonu gdy on rozmawia. Znacznie gorzej mają się sprawy gdy w czasie jego rozmowy ktoś do mnie dzwoni. Był u mnie monter z telekomunikacji i powiedział że mam zwrócić się do PAR. Z PAR uzyskałam odpowiedź że mój sąsiad ma zezwolenie, a więc działa legalnie i jest to wina aparatu telefonicznego. Aparat ma homologacje i był kupiony w TP S.A. Ponowne moje interwencje w biurze napraw, skończyły sie fiaskiem. Pracownicy TP S.A. twierdzą że to jest sprawa PAR. Proszę o udzielenie porady jak skutecznie załatwić ten mój problem, wykluczając morderstwo sąsiada.

Odpowiedź na list
Monter TP S.A. nie ma racji. Proszę skorzystać z załączonego wzoru reklamacji.
TeLex

Imię i Nazwisko
Adres nadawcy

Telekomunikacja Polska S.A.     
Rejon Telekomunikacji..........     



REKLAMACJA


Na postawie § 2 ust.2, pkt.2 Rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 28 maja 1996r. (Dz.U.Nr.64 z 1996r, poz.309) składam reklamację dotyczącą utrudnień w korzystaniu z usług telekomunikacyjnych a polegającą na zakłócaniu moich rozmów telefonicznych przez eksploatowane urządzenia radiokomunikacyjne CB.

Aparat będący w moim posiadaniu typ....................................Nr.............................................
posiada ważne świadectwo homologacji.................................wydane przez Ministra Łączności

Zjawisko którego jestem ofiarą, zostało dokładnie opisane w organie PITIP, tzn. w kwartalniku " W telekomunikacji i poczcie" Nr.1/98 na str.19. Od stycznia 1998r upłynęło wiele czasu aby rozwiązać ten problem, tym bardziej że TP S.A utrzymuje, także z mojego abonamentu, Centrum Badawczo Rozwojowe Zakład Informacji Naukowo-Technicznej w Warszawie przy ulicy Grochowskiej 341, a ponadto w dniu 17.09.98r została zawarta, na podstawie art.4 ust. 3 ustawy o łączności z dnia 23 listopada, Umowa Telekomunikacyjna pomiędzy Ministerstwem Łączności a TP S.A. Umowa przewiduje, że minister łączności będzie zasięgał opinii TP S.A przy tworzeniu podstawowych aktów prawnych obejmujących problematykę telekomunikacji.

Dodatkowo zwracam uwagę na pismo Instytutu Łączności LBiHUT/135/99 z dnia 31.03.1999r zawierające między innymi treść: "Wrażliwość stacji telefonicznych na zakłócenia od pól elektromagnetycznych stanowi ważny problem wobec olbrzymiej liczby urządzeń pracujących w naszym kraju. W związku z tym IŁ planuje rozpoczęcie przeprowadzania badań odporności stacji telefonicznych w oparciu o normy PN-EN 50082 oraz PN-IEC 1000-4-3"

W tej sytuacji uważam że służby TP S.A. odpowiedzialne za rozwój techniczny i sprawy kompatybilności, zaniedbały działania na tym odcinku prac i żądam dostarczenia mi aparatu o podwyższonej odporności na zakłócenia, o parametrach odpowiadających cytowanym normom, a do czasu rozwiązania tego problemu proponuję w charakterze odszkodowania zniżkę............% , lub całkowite zwolnienie z opłaty abonamentu.

Jednocześnie zwracam uwagę że sprawa zakłóceń ciągnie się od dnia.........i jestem gotowa dochodzić swoich roszczeń (zgodnie z § 6.3 cytowanego na wstępie rozporządzenia) w postępowaniu sądowym. Po upływie 30 dni od złożenia niniejszej reklamacji, w wypadku braku pozytywnych reakcji, uruchomię wszystkie możliwe nękające procedury odwoławcze, łącznie z nagłośnieniem tej sprawy w prasie, i powiadomieniem Waszych strategicznych inwestorów.

Z   poważaniem , wierząca w     
szybkie załatwienie   sprawy     

Do wiadomości:
Urząd Ochrony Konsumenta w
Warszawie Pl. Powstańców 1.


Inne działy

Brak korespondencji

WASZE LISTY


OCZEKUJĘ WASZYCH LISTÓW NA TEMAT:
Polska droga do stereofonii w TV

a zwłaszcza oczekuję od operatorów TVkabla
podania typów OTVC zwłaszcza nowych konstrukcji reagujących negatywnie na sygnał stereo z opisem efektów. Weż aktywny udział w tworzeniu następnych odcinków serialu. Nie leń się napisz.
Kontakt e-mail.

W lipcu lub sierpniu ukaże się dalszy ciąg serialu pod nowym tytułem
"Morderczy standard TVP czyli stereo z wirusem".

Ostatnia aktualizacja: 18-czerwca-2000r
Autor: Krzysztof Gajewski, telex@logonet.com.pl
©: copyright 1999 Telekomunikacja i Prawo,
Tytuł   i kontynuacja przeglądu witryny.