SŁOWO O NAGŁÓWKACH
Nie istnieje na naszym rynku podręcznik z rozdziałem o nagłówkach a przecież są one konstruowane nie tylko w pikselach ale także w procentach i jednostkach em. Większość autorów ogranicza się do szczegółowego opisu tylko jednego bardzo prostego nagłówka wchodzącego w skład opisywanej strony i to obowiązkowo z użyciem programu graficznego. Jest to wyraźnie słaby punkt wszystkich twórców. Stąd ta internetowa pozycja możliwe że stanie się inspiracją do napisania takiego rozdziału.
Nagłówek jest najbardziej widocznym fragmentem, zwłaszcza małej osobistej lub zawodowej strony. Jest jej wizytówką. Do jego realizacji wystarczy jedna fotografia związana tematycznie z treścią strony. Chcąc storzyć coś bardziej ambitnego należy posłużyć się programem graficznym np. bezpłatnym GIMP-em, opisanym szczegółowo w książce wymienionej obok. Bezpłatne cliparty można ściągnąć z podanych obok stron. Najpierw należy jednak opanować podstawy tworzenia stron w XHTML-u i posługiwanie się regułami CSS a dopiero potem zająć się grafiką, wymagającą opanowania programu graficznego, bezpłatnego GIMP-a, komercyjnego Corel Paint Shop Pro Photo X2, CorelDRAW Graphis Suite X4, lub znacznie droższego Adobe Photoscopa.
Programy firmy Corel, posiadają polskie wersje językowe i są udostępniane na stronach firmowych w wersji testowej działającej do 30dni, po podaniu danych zainteresowanej osoby. Programy te mogą nabyć uczniowie i studenci z upustem 75% wartości do stosowania w celach niekomercyjnych. Wolne przyciski w menu BIBLIOTEKI przewidują dalszy jej rozwój o strony demonstrujące praktyczne stosowanie grafiki na stronach internetowych.