Strona stała z obramowaniem w px
Strony bez obramowania dominują w internecie i są jak nowoczesny obraz bez ram. Rolę obramowania spełnia sztucznie krawędź tekstu lub tła. Obramowanie scala wszystkie elementy strony i może stanowić element dekoracyjny. Przykłady takich stron to: www.nytimes.com oraz beta.prezydent.pl. Brak jest opisu stosowania obramowań w naszej literaturze. Obramowanie nastręcza różne trudności przy budowie strony, której wygląd a zwłaszcza pionowy rozkład elementów zależny jest od stosowanej przeglądarki.
Strona poprawnie zachowująca się w WinIE7, w przeglądarce Firefox może powodować że obramowanie rozwijające się w dół strony zatrzymuje się przed wykonaniem reguły float:left; lub float:right; po której brak jest na końcu bloku div z odwołaniem do tzw. reguły czyszczenia clear:both;.
Strona poprawnie zachowująca się w WinIE7, w przeglądarce Firefox może powodować odsunięcie nagłówka w dół od obramowania na odległość nawet kilkudziesięciu pikseli. Zdarza się to w wypadku realizacji stosowanych w nagłówku selektorów z regułami margin, padding. Najprostrze rozwiązanie problemu to likwidacja domyślnych ustawień selektorem uniwersalnym *{margin:0; padding:0;} tak jak w tym przykładzie. Wymaga to jednak stworzenia własnego arkusza ustawień domyślnych.